Modernizacja pompowni

 
 
Poznaj inspirujące historie naszych Klientów
 
 
50% oszczędności energii
Minimalizacja zużycia energii w pompowaniach o ekstremalnie zmiennym przepływie
 
 
 
 
 
 
"Od kiedy zainstalowaliśmy system Flygt Experior, pompownia Dalarna zużywa niemal 
o 50% mniej energii elektrycznej".
 
Pompowania ścieków zlokalizowana w miejscowości Dalarna w środkowej Szwecji korzysta z pompy Flygt NP3102 MT 464 oraz wysoce wydajnej pompy konkurencyjnej firmy. Pompownia ta działa już 40 lat i obecnie obsługuje 450 gospodarstw domowych. Do pomp podłączony jest rurociąg o długości 300 metrów i średnicy 200 mm, którym ścieki są transportowane z jednej strony jeziora na drugą, a straty energii powodowane są niemal wyłącznie przez opory ruchu.
 
   
30% oszczędności energii
Optymalizacja efektywności poprzez zastosowanie przemiennika częstotliwości VFD
 
 
 
 
"Zastosowanie sterownika Flygt SmartRun w pompowni Sigtuna przyniosło aż 30% oszczędności".
 
Zbudowana w 2006 roku w miejscowości Sigtuna pompownia korzysta z dwóch pomp Flygt N 3153 HT. 
W 2011 roku, Xylem zainstalował sterowniki Flygt SmartRun w obu pompach pompowni Sigtuna. Sterownik Flygt SmartRun, jest tak zaprojektowany, aby ciągle szukać konfiguracji roboczej minimalizującej straty powodowane przez opory ruchu i maksymalizującej sprawności pomp.
 
 
 

 

 

Flygt Experior oferuje dowolność w łączeniu najbardziej zaawansowanych technologicznie elementów oraz podzespołów, w sposób najbardziej odpowiadający specyfice Państwa środowiska. Klienci otrzymują możliwość wyboru pompy najlepiej dostosowanej do ich potrzeb.
 
 

 

 
Po wprowadzeniu danych swojego systemu do kalkulatora oszczędności energii Flygt Experior będziesz mógł odkryć potencjał i oszczędności jakie oferuje nasze najnowsze rozwiązanie Flygt Experior.
 

 

 

 

 
Ryzyko zatykania podczas tłoczenia przefermentowanego substratu należy ograniczyć do minimum. Pompy Flygt z technologią N stanowią tu najlepsze rozwiązanie. Chroniony patentem układ hydrauliczny charakteryzuje się samooczyszczaniem i osiąga stałą wysoką sprawność przekraczającą 80%.

 
Pompy rozdrabniające typoszeregu F 3000 nadają się szczególnie do tłoczenia mediów o dużej zawartości materiałów stałych. Mocne wirniki tnące oraz płyta tnąca wykonane są z odpornej na ścieranie stali wysokochromowej i mogą ciąć materiał o długich włóknach. Dzięki temu medium staje się bardziej jednorodne i łatwiej jest je pompować.
 

 

 
Pompownia TOP - inaczej The Optimum Station - posiada nowe rozwiązania dna komory czerpnej pompowni. Ta pompownia jest rozwiązaniem kompleksowym, w którym pompy i komora pompowni stanowią specjalnie dobrany, współpracujący system. Pompownia TOP jest przewidziana do instalacji pomp z wirnikami C, D, F, M i N.

 
 
 
Zawór płuczący Flygt 4901 i 4910 pomagają w usuwaniu osadów i kożuchów powierzchniowych tworzących się w pompowniach. Zawór płuczący jest przymocowany do korpusu pompy dzięki czemu unika się dodatkowych strat hydraulicznych. Przy każdym włączeniu pompy przez zawór płuczący wypływa z dużą prędkością odpowiednio skierowany strumień ścieków.

 
 
 
Elektroniczne urządzenie czyszczące APF-Cleaner jest zintegrowane z systemem sterującym. Praca pomp jest tak sterowana, że co pewien czas proces pompowania kontynuowany jest po przekroczeniu minimalnego stanu wody. Dzięki temu znajdujące się w cieczy substancje stałe zostają odpompowane. Po osiągnięciu stanu wody, przy którym zaczyna się zasysanie powietrza, pompa automatycznie się wyłącza, aby nie dopuścić do pracy na sucho.
 
 
 
 
Sygnalizator poziomu przeznaczony do stosowania jako czujnik pomiarowy. Dostępny w różnych wersjach, przeznaczonych do różnych rodzajów cieczy. Przełącznik mechaniczny osłonięty obudową z tworzywa sztucznego zwieszany jest na własnym kablu na wymaganej wysokości. Gdy poziom cieczy znajdzie się na wysokości regulatora, zaczyna on pływać i uruchamia przełącznik. System ten nie ulega zużyciu i nie wymaga prowadzenia prac konserwacyjnych.