Ochrona przed powodzią

 

Powódź to zjawisko przyrody znane od dawna i od wielu lat odnotowywane na różnych terenach. Powodzie powstają w wyniku silnych i gwałtownych opadów, kiedy gleba i roślinność nie mogą wchłonąć dużej ilości wody. Spływająca woda gromadzi się w strumykach i rzekach i po pewnym czasie zaczyna występować z brzegów.

 


© hansenn - Fotolia.com

 

Poważne stany powodziowe występują najczęściej w zimie lub na wiosnę. Zapewnienie ochrony przed powodzią należy do podstawowych zadań władz komunalnych i stanowi zobowiązanie w stosunku do lokalnej społeczności.

 

© Godwin Pumps - www.godwinpumps.com

 

​Dodatkowe informacje

Pompy Flygt 2000
Pompy Flygt C 3000
Pompy Flygt N 3000
Pompy Flygt śmigłowe
Pompy odwadniające
Katalog pomp Godwin 
Katalog pomp wynajem

 

Wynajem pomp
Dystrybutorzy
Autoryzowane serwisy
Kontakt

 
 
 

 

Firma Xylem ma w swojej ofercie pompy zatapialne odśrodkowe i śmigłowe, które mogą pompować do 5.000 l/s i tłoczyć wodę do wysokości 50 m, zależnie od typu i wielkości.

 

 


© Heiko Küverling - Fotolia.com

 

 

Pompy Flygt 2000
 
Pompy Flygt z serii 2000 z łatwością pompują ciecze z cząstkami, o własnościach ściernych lub o wysokim współczynniku lepkości z dużą zawartością cząstek stałych. Charakteryzuje je duża wydajność 300 l/s i wysokość podnoszenia cieczy do 200 metrów

 


Pompy Flygt serii 2000
Pompy Flygt serii 2000

 

 

 

Pompy Flygt C 3000
 
Pompy z wirnikami kanałowymi od wielu lat są stosowane do tłoczenia różnego rodzaju mediów, a ich wysoka sprawność stanowiła punkt odniesienia przy opracowywaniu układów hydraulicznych nowej generacji w technologii N.
 

 

 

 

 

Pompy Flygt serii L 3000
 
Pompy Flygt serii L 3000 można stosować wszędzie tam gdzie potrzeba pompować duże objętości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia i gdzie zastosowanie instalacji L umożliwi oszczędności. Są one także stosowane do recyrkulacji osadu w oczyszczalniach ścieków.
 
 

 

Pompy Flygt serii P 3000 i 7000
 
Pompy te przeznaczone są przede wszystkim do pompowania wody opadowej, powierzchniowej, morskiej lub chłodzącej. Pompy serii P znajdują zastosowanie we wszystkich przypadkach, gdy jest konieczność pompowania dużych ilości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia, przy zachowaniu wysokiej sprawności. Inne obszary zastosowań tych pomp to procesy recyrkulacji w technologiach oczyszczania.
 
Pompy śmigłowe Flygt

 

  

 

Pompy Flygt serii N 3000
 
Pompy N utrzymują stale wysoką sprawność przy pompowaniu ścieków zawierających dużą ilość cząstek stałych, a także elementów włóknistych dzięki specjalnemu samooczyszczającemu się, półotwartemu wirnikowi. Różnego rodzaju testy laboratoryjne oraz długotrwałe próby w warunkach rzeczywistych potwierdziły przewagę pomp N nad wszelkimi innymi konstrukcjami pomp do ścieków, tak pod względem sprawności jak i niewrażliwości na zatykanie się.
 

 

 

 

Pompy Godwin
 
Samozasysające pompy automatyczne DriPrime wyposażono w niezależne źródło mocy, które pozwala na pompowanie do 8,5 metra wysokości ssania oraz pracę na sucho bez żadnych uszkodzeń. Te niezawodne pompy do pompowania cieczy z ciałami stałymi są w stanie przetransportować ścieki surowe, szlam i ciecze o zawartości ciał stałych o średnicy 125mm. Pompy są dostępne w wersji CD ze średnią wysokością podnoszenia a pompy serii HL z dużą wysokością podnoszenia.
 
 

 

 
Wynajem produktów
 
Doradzimy i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb. Oferujemy szeroki zakres produktów od przenośnych pomp odwadniających, pomp szlamowych, pomp do pracy w trudnych warunkach, pomp pancernych do mediów ścierających po spalinowe agregaty pompujące.