Elektrownie

 
 
Doświadczony partner to podstawa
 
 
Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy nasi Klienci wracają do nas. Pompy i mieszadła Flygt są od 40 lat używane w elektrowniach na całym świecie.
 
 
 
Zasadnicza redukcja kosztów
Zatapialne urządzenia Flygt pracują zanurzone bezpośrednio w cieczy, co oznacza, że nie wymagają żadnych specjalnych konstrukcji aby zostać zainstalowanymi. Efektem tego może być zmniejszenie kosztów instalacji nawet o 60%.
 
  
Mniejsze wymogi przestrzenne
Pracując w zanurzeniu pompy i mieszadła Flygt nie wymagają w praktyce przestrzeni. Część elektryczna i hydrauliczna są zintegrowane w jedną całość co sprawia, że są znacznie mniejsze od innych urządzeń pracujących jako niezatapialne.
 
 
Brak przestojów
W przypadku gdy potrzebny jest serwis urządzenie Flygt może być podniesione, poddane inspekcji a następnie opuszczone i ponownie uruchomione w ciągu zaledwie kilku minut. Nie ma konieczności opróżniania komory, a pompa rezerwowa przejmuje funkcję serwisowanego urządzenia. Dzięki temu można w zupełności wyeliminować przestoje.
 
 
Silne i niezawodne
Pompy i mieszadła Flygt są wytrzymałe, trwałe i przystosowane do pracy w najcięższych warunkach. Mogą pracować w korozyjnych cieczach przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej sprawności. Produkowane są w rozmaitych wykonaniach materiałowych co pozwala na optymalny dobór do wielu zastosowań. Zredukowany do minimum wysięg wału wydłuża żywotność uszczelnień i redukuje do minimum powstawanie wibracji i hałasu.
 
 
Nasz szeroki zakres produktów jest w stanie sprostać większości wymagań stawianych przy projektowaniu lud modernizacji instalacji mieszających i pompowych.
 
 
Pompy do odwodnień i drenażu
To wyjątkowo wytrzymałe, o podwyższonej odporności na wycieranie pompy do pompowania wszelkich rodzajów wody. Dostępne są w różnych wykonaniach materiałowych co pozwala zastosować je w wielu miejscach.
 
 
Pompy procesowe i ściekowe
Ten zakres pomp może być użyty praktycznie wszędzie. Zwarta i modułowa budowa, ilość wykonań materiałowych oraz typów wirników hydraulicznych sprawiają, że możliwe jest "zbudowanie" od podstaw pompy idealnie dopasowanej do konkretnego przypadku. Urządzenia te mogą posiadać bardzo duże wydajności.
 
 
Mieszadła zatapialne
Typoszereg mieszadeł zatapialnych Flygt zapewnia efektywne mieszanie w rozmaitych aplikacjach (utrzymanie zawiesin, destratyfikacja). Mieszadła te wykonane standardowo ze stali nierdzewnej wyposażone są w szeroki zakres silników. Dla uzyskania optymalnych parametrów pracy dostępne są wirniki o różnych kątach nachylenia łopat. Opcjonalnie zastosowanie zwężki pierścieniowej może zredukować pobór mocy nawet o 15%.
 
 
Pompy do mediów ścierających
W tym typie pomp część hydrauliczna wykonana jest z utwardzonego, wysokochromowego żeliwa podobnie jak wirnik hydrauliczny o specjalnej konstrukcji zapewniającej jednorodny przepływ przez wolutę pompy. Rozwiązanie takie zapewnia maksymalną ochronę przed wycieraniem oraz minimalne straty sprawności hydraulicznej.  
 
 ​

 

​Dodatkowe informacje

Pompy Flygt 2700
Pompy Flygt C 3000

 
 
 
 
 
Pompy Flygt z serii 2700 ze stali nierdzewnej są przeznaczone do pompowania cieczy agresywnych i ściernych z szerokim zróżnicowaniem poziomów pH. Te pompy są w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom odwadniania. Pompy idealnie sprawują się w warunkach pH 2 do 10, a więc są na tyle wytrzymałe, by pompować ciecze o odczynie zarówno wysoko kwaśnym, jak i wysoko zasadowym.

 

  
 
 
Pompy z wirnikami kanałowymi od wielu lat są stosowane do tłoczenia różnego rodzaju mediów, a ich wysoka sprawność stanowiła punkt odniesienia przy opracowywaniu układów hydraulicznych nowej generacji w technologii N.
 

 

 
Pompy Flygt serii L 3000 można stosować wszędzie tam gdzie potrzeba pompować duże objętości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia i gdzie zastosowanie instalacji L umożliwi oszczędności. Są one także stosowane do recyrkulacji osadu w oczyszczalniach ścieków.
 
 
 
 
 
Pompy te przeznaczone są przede wszystkim do pompowania wody opadowej, powierzchniowej, morskiej lub chłodzącej. Pompy serii P znajdują zastosowanie we wszystkich przypadkach, gdy jest konieczność pompowania dużych ilości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia, przy zachowaniu wysokiej sprawności. Inne obszary zastosowań tych pomp to procesy recyrkulacji w technologiach oczyszczania.
 
 

 

Pompy Flygt serii H 5000 


Usuwanie osadów jest nieodzowną operacją w różnych przemysłach, to również jedno z najcięższych zadań dla pomp. Osady zatykają pompy a ich twarde cząstki powodują szybkie wytarcie, spadek sprawności ruchowej i wysokie koszty eksploatacji. Pompy Flygt serii 5000 zostały zaprojektowane specjalnie do uciążliwych osadów i stworzyły nowy wzorzec opłacalności eksploatacyjnej w tej dziedzinie. 

 

 

 
 
Pompy Flygt serii D 8000 to wysoce niezawodne zatapialne pompy vortex do efektywnego transportu mediów powodujących korozje. W całości wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 pompy Flygt D 8000 cechuje wirnik o dużym przelocie typu Vortex, który zapewnia stałe parametry przez cały okres ich użytkowania, niezawodność eksploatacyjną i konserwacje ograniczoną do minimum.
 
 
 
 
 
 
Pompy Flygt serii D 8200 zostały skonstruowane z myślą o pracy w trudnych warunkach dlatego z łatwością transportują ścieki komunalne i przemysłowe oraz są wykorzystywane w szerokim zakresie do innych zastosowań. Wszystkie części składowe pomp są specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane w celu optymalizacji pracy oraz przedłużenia żywotności pompy.