Drogi wodne i śluzy

 
Drogi wodne należą obok dróg, kolei i przewodów rurowych do naziemnej sieci komunikacyjnej. Sieć dróg wodnych – chociaż znacznie mniej rozbudowana niż sieć drogowa i kolejowa – stanowi zwarty system komunikacyjny. Większość dużych miast posiada dostęp do wodnej sieci komunikacyjnej.
 

© kilhan - Fotolia.com
 
Drogi wodne obok funkcji komunikacyjnej pełnią także inne ważne funkcje, do których należą:
  • zaopatrzenie w wodę
  • funkcja zbiornika retencyjnego dla odpływających opadów i dla celów odwodnienia
  • zapobieganie powodziom i zagrożeniom z powodu napływającej kry
  • oraz źródło taniej i czystej energii na spiętrzonych odcinkach

 

​Dodatkowe informacje

Pompy Flygt  2000
Pompy Flygt  2600
Pompy Flygt C 3000

Pompy Flygt N 3000
Pompy Flygt 3000 i 7000
Pompy Flygt Ready
Mieszadła Flygt 4600
 

 

Wynajem pomp
Dystrybutorzy
Autoryzowane serwisy
Kontakt

 

 

 

 

Pompy zatapialne Flygt Ready

Najmniejsze elektryczne pompy odwadniające Flygt z serii Ready zostały zbudowane w sposób pozwalający na intensywne użytkowanie w miejscu pracy oraz usuwanie z łatwością zanieczyszczonej wody oraz wody zawierającej piasek i żwir. Te lekkie pompy nadają się do użytku tam, gdzie użycie innych pomp nie jest możliwe. Można je przechowywać w pojazdach serwisowych, gdzie są zawsze pod ręką na wypadek usuwania skutków powodzi lub sprzątania.


  

Pompy zatapialne Flygt serii 2000

Pompy Flygt z serii 2000 z łatwością pompują ciecze z cząstkami, o własnościach ściernych lub o wysokim współczynniku lepkości z dużą zawartością cząstek stałych. Charakteryzuje je duża wydajność 300 l/s i wysokość podnoszenia cieczy do 200 metrów.

 

 

  

Pompy Flygt z serii 2600 są przeznaczone do odwadniania w trudnych warunkach, między innymi w kopalniach. Ekstremalna wytrzymałość i odporność sprawia, że te pompy zapewniają niezmiennie wysoką wydajność przez długi okres. Trzy razy bardziej wytrzymałe niż tradycyjne pompy odwadniające, pompy Flygt 2600 charakteryzuje opatentowany układ hydrauliczny DuraSpin, mniejsza liczba podzespołów, trwałe materiały i ergonomiczny projekt.

 

  

 

Pompy zatapialne Flygt serii C 3000

Pompy z wirnikami kanałowymi od wielu lat są stosowane do tłoczenia różnego rodzaju mediów. Konstrukcja układu hydraulicznego pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności hydraulicznej przy zachowaniu dużego wolnego przelotu pompy. Ich sprawność stanowiła punkt odniesienia przy opracowywaniu układów hydraulicznych nowej generacji w technologii N.

 

  

 

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i małej masie pompy te charakteryzują się wyjątkową elastycznością, jeśli chodzi o zastosowanie. Pompa wytwarza szybki wir pojawiający się pod działaniem wirnika. Oznacza to, że wszelkie cząstki stałe lub ciała obce ledwo stykają się z wirnikiem, co ogranicza do minimum proces zużywania się uszczelnień i chroni wirnik przed nadmiernym ścieraniem.

 

 

  

 

Pompy Flygt serii L 3000 można stosować wszędzie tam gdzie potrzeba pompować duże objętości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia i gdzie zastosowanie instalacji L umożliwi oszczędności. Są one także stosowane do recyrkulacji osadu w oczyszczalniach ścieków. 

 

  

 

Ryzyko zatykania podczas tłoczenia przefermentowanego substratu należy ograniczyć do minimum. Pompy Flygt z technologią N stanowią tu najlepsze rozwiązanie. Chroniony patentem układ hydrauliczny charakteryzuje się samooczyszczaniem i osiąga stałą wysoką sprawność przekraczającą 80%.

 

 

  

 

Pompy Flygt serii P 3000 i 7000

Pompy te przeznaczone są przede wszystkim do pompowania wody opadowej, powierzchniowej, morskiej lub chłodzącej. Pompy serii P znajdują zastosowanie we wszystkich przypadkach, gdy jest konieczność pompowania dużych ilości cieczy przy niewielkich wysokościach podnoszenia, przy zachowaniu wysokiej sprawności. Inne obszary zastosowań tych pomp to procesy recyrkulacji w technologiach oczyszczania.

 

 

 

Kompaktowe mieszadła Flygt 4600
Zatapialne mieszadła typoszeregu Flygt 4600 to urządzenia zapewniające w porównaniu z mieszadłami z długim wałem większą elastyczność, jeśli chodzi o miejsce zainstalowania i ustawienie. Mieszadło można w łatwy sposób przestawić w celu zapewnienia dobrego mieszania, i to bez względu na kształt zbiornika. Uzyskuje się dzięki temu maksymalny przepływ, a tym samym sprawniejsze mieszanie i niższe zużycie energii.