Sita bębnowe ROTO-SIEVE

 

 

Niezawodność i obniżanie kosztów

 

Sita bębnowe Roto-Sieve produkowane przez firmę Läckeby Products służą do oddzielania z cieczy cząstek stałych i włókien poprzez przesiewanie. Sita bębnowe wykonane są w oparciu o sprawdzoną technologię z funkcją samooczyszczania, która zapewnia bardzo dobre rezultaty i minimalizuje zakres prac konserwacyjnych.

 

 

 

 

 

Dzięki wysokiej niezawodności działania, długiej żywotności i niskiemu zużyciu energii, sita bębnowe Läckeby Roto-Sieve to sprawdzona i dobra inwestycja.

 

Sita Roto-Sieve zapewniają najlepszą możliwą separację mechaniczną dzięki wewnętrznemu napływowi i perforacji obwodowej. W praktyce wykazano, że istnieje niewielka szansa iż włókna lub włosy ustawią się pod kątem prostym i pod prąd w taki sposób, aby mogły przejść przez okrągły otwór.

 

 

Cechy techniczne

  • Niski pobór energii
  • Wysoki stopień separacji
  • Duża niezawodność działania
  • Przeznaczone do wielu zastosowań

 

 

Korzyści uzyskane w procesach

  • Usprawnienie procesów
  • Mniejsze wymagania odnośnie czyszczenia
  • Ułatwienie serwisowania
  • Obniżenie kosztów eksploatacji w kolejnych etapach

 

 

 

 

Sposób działania

 

Sito bębnowe Roto-Sieve składa się z perforowanego bębna (1) z przymocowaną wewnątrz śrubą (2), za pomocą której oddzielone cząsteczki są transportowane poza bęben. Bęben obraca się przy pomocy pasów napędowych (3) i napędzany jest motoreduktorem (4).

 

Ciecz wpływa do bębna przez rurę wlotową (5), która rozprowadza ją na dużej wewnętrznej powierzchni bębna. Ciecz przepływa przez perforacje bębna i zbiera się w zagłębieniu (6) poniżej. Oddzielone cząsteczki są transportowane poza bęben poprzez otwór wylotowy (7). Odsączanie odbywa się podczas transportu przez bęben.

 

Aby zapobiec zatykaniu się otworów bębna, wszystkie sita bębnowe wyposażone są w szczotkę obrotową (8) i głowicę natryskową z dyszami (9). Sita bębnowe Roto-Sieve są całkowicie zabezpieczone zdejmowanymi osłonami przeciwrozpryskowymi (10) i wyposażone w otwór wentylacyjny (11)  w celu zapewnienia odpowiednich warunków pracy.

 

 

 

 

Konstrukcja 

 

Standardowo sita bębnowe Roto-Sieve są produkowane ze stali nierdzewnej lub stali kwasoodpornej w pięciu wersjach o różnej przepustowości. Szczotki wykonane są z materiału odpornego na wysoką temperaturę. Standardowo średnice perforacji bębna wynoszą 0,8-1,0-1,5-2,0-3,0 mm. Najmniejsza średnica to 0,6 mm. Większość modeli dostarczana jest w standardzie z systemem przelewowym.

Sita bębnowe Roto-Sieve, model RS-22, zainstalowane w oczyszczalni w Zwalm w celu ochrony membran.

 

 

 


Sita bębnowe Roto-Sieve, model RS-24, w oczyszczalni w Gwadalupie w celu ochrony membran.

 

 

 

 

Lackeby Roto-Sieve sito bębnowe - koncepcja

 
 

 

Referencje

 

Firma Läckeby Products dostarczyła ponad 4 000 sit bębnowych Roto-Sieve do oczyszczalni przemysłowych i komunalnych na całym świecie.

 

Firma Läckeby Products projektuje i produkuje urządzenia dla oczyszczalni i biogazowni od ponad 40 lat. Dzięki posiadanej wiedzy i olbrzymiemiu doświadczeniu firma oferuje wysokiej jakości produkty charakteryzujące się niskim poborem energii, dużą niezawodnością działania, przeznaczone do wielu zastosowań.

 

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą firmy Läckeby Products na stronie internetowej http://www.lackebyproducts.se