ASIAKASPALVELU JA MYYNTI
​Nimi​ Tehtävä​ Puhelin​ Yhteystiedot
 
ASIAKASPALVELU (TILAUKSET, TARJOUSPYYNNÖT JA TEKNINEN TUKI)
 
MYYNNIN ASIAKASPALVELUNUMERO (8.00 - 16.00) 0103208585 Mestarintie 8, 01730 VANTAA
HUOLLON ASIAKASPALVELUNUMERO (7.00 - 16.00) 0103208590 Mestarintie 8, 01730 VANTAA
PUHELINVAIHDE 0103208500  
 
​Mika Palander Tekninen myynti ​0103208527 ​mika.palander@xyleminc.com
Sauli Klaavu Tekninen myynti 0103208558 ​sauli.klaavu@xyleminc.com
Esa Keskinen Tekninen myynti 0103208557 ​esa.keskinen@xyleminc.com
Timo Talvisto Tekninen myynti 0103208535 ​timo.talvisto@xyleminc.com
Mikko Marttila Projektimyynti 0103208524 ​mikko.marttila@xyleminc.com
Jari Mäkelä​ ​​Projektimyynti 0103208525 ​jari.mäkelä@xyleminc.com
​Markku Herranen Automaatiotuotteet 0103208518 ​markku.herranen@xyleminc.com
Niko Hoisko​ ​Automaatiotuotteet, vesimittarit ​0103208502 ​niko.hoisko@xyleminc.com
 
​​Antti Jokiranta​ Asiakaspalvelupäällikkö ​0103208519 antti.jokiranta@xyleminc.com​
Mari Sten-Salo Myyntiassistentti 0103208533 ​mari.sten-salo@xyleminc.com
 
KUNNALLISTEKNIIKKA
Risto Ramberg​ Myyntipäällikkö - Kunnallistekniikka 0103208530 ​risto.ramberg@xyleminc.com
Timo Auterinen​ Myynti -  Etelä-Suomi 0103208552 ​timo.auterinen@xyleminc.com
​Janne Joutsensalmi Myynti -  Etelä-Suomi 0103208520 janne.joutsensalmi@xyleminc.com
Ari Liinamaa​ Myynti -  Etelä-Suomi 0103208522 ​ari.liinamaa@xyleminc.com
​​Jyrki Walden Myynti -  Itä-Suomi 0103208538 ​jyrki.walden@xyleminc.com
Karl-Erik Klubb​ Myynti -  Länsi-Suomi 0103208504 ​karl-erik.klubb@xyleminc.com
​Veli-Matti Tiilikainen Myynti -  Pohjois-Suomi 0103208553 ​veli-matti.tiilikainen@xyleminc.com
 
TEOLLISUUS- JA TALOTEKNIIKKA
T​ero Leponiemi​ Myyntipäällikkö - Teollisuus- ja talotekniikka 0103208523 tero.leponiemi@xyleminc.com
​​Jari Heikkinen Teollisuusmyynti ​0103208515 ​jari.heikkinen@xyleminc.com
Jukka Viskari​ Teollisuusmyynti 0103208539 ​jukka.viskari@xyleminc.com
​Nils Backman Talotekniikka ja tukkuliikkeet 0103208534 ​nils.backman@xyleminc.com
       
TYHJENNYSPUMPPAUS, VUOKRAUS
​Mikael Fabritius​ Myyntipäällikkö - Tyhjennyspumppaus, vuokraus ​0103208512 ​mikael.fabritius@xyleminc.com
​Veli-Matti Tiilikainen Myynti 0103208553 ​veli-matti.tiilikainen@xyleminc.com
Kimmo Tanner​​ ​Vuokrauspäällikkö ​0103208536 ​kimmo.tanner@xyleminc.com
VUOKRAKALUSTON VARASTO JA PÄIVYSTYS 0409393323 Tiilenvalajantie 6, 02330 ESPOO
       
T​ero Leponiemi​ Myyntijohtaja 0103208523 tero.leponiemi@xyleminc.com

HALLINTO

LOGISTIIKKA