ASIAKASPALVELU JA MYYNTI
​Nimi​ Tehtävä​ Puhelin​ Yhteystiedot
 
ASIAKASPALVELU (TILAUKSET, TARJOUSPYYNNÖT JA TEKNINEN TUKI)
 
Mestarintie 8, 01730 VANTAA
MYYNNIN ASIAKASPALVELUNUMERO (8.00 - 16.00) 0103208585 myynti@xyleminc.com
HUOLLON ASIAKASPALVELUNUMERO (7.00 - 16.00) 0103208590 huolto@xyleminc.com
PUHELINVAIHDE 0103208500  
 
​Mika Palander Tekninen myynti ​0103208527 ​mika.palander@xyleminc.com
Sauli Klaavu Tekninen myynti 0103208558 sauli.klaavu@xyleminc.com
Esa Keskinen Tekninen myynti 0103208557 esa.keskinen@xyleminc.com
Mikko Marttila Projektimyynti 0103208524 mikko.marttila@xyleminc.com
Jari Mäkelä​ ​​Projektimyynti 0103208525 jari.makela@xyleminc.com
​Markku Herranen Automaatiotuotteet 0103208518 markku.herranen@xyleminc.com
Harry Nyqvist ​​​Automaatiotuotteet ​0103208513 harry.nyqvist@xyleminc.com
 
​​Antti Jokiranta​ Asiakaspalvelupäällikkö ​0103208519 antti.jokiranta@xyleminc.com
Mari Sten-Salo Myyntiassistentti 0103208533 mari.sten-salo@xyleminc.com
 
KUNNALLISTEKNIIKKA
Risto Ramberg​ Myyntipäällikkö - Kunnallistekniikka 0103208530 risto.ramberg@xyleminc.com
​Janne Joutsensalmi Myynti -  Etelä-Suomi 0103208520 janne.joutsensalmi@xyleminc.com
​​Jyrki Walden Myynti -  Itä-Suomi 0103208538 jyrki.walden@xyleminc.com
Karl-Erik Klubb​ Myynti -  Länsi-Suomi 0103208504 karl-erik.klubb@xyleminc.com
Viivi Virta Myynti -  Länsi-Suomi 0103208549 viivi.virta@xyleminc.com
TEOLLISUUS- JA TALOTEKNIIKKA
T​ero Leponiemi​ Myyntipäällikkö - Teollisuus- ja talotekniikka 0103208523 tero.leponiemi@xyleminc.com
​​Jari Heikkinen Teollisuusmyynti ​0103208516 jari.heikkinen@xyleminc.com
Jukka Viskari​ Teollisuusmyynti 0103208539 jukka.viskari@xyleminc.com
Antti Jauhiainen Talotekniikka 0103208505 antti.jauhiainen@xyleminc.com
​Nils Backman Talotekniikka ja tukkuliikkeet 0103208534 nils.backman@xyleminc.com
       
TYHJENNYSPUMPPAUS, VUOKRAUS
​Mikael Fabritius​ Myyntipäällikkö - Tyhjennyspumppaus, vuokraus ​0103208512 mikael.fabritius@xyleminc.com
Kimmo Tanner​​ ​Vuokrauspäällikkö ​0103208536 kimmo.tanner@xyleminc.com
VUOKRAKALUSTON VARASTO

Tiilenvalajantie 6  02330 ESPOO 0409393323  
T​ero Leponiemi​ Myyntijohtaja 0103208523 tero.leponiemi@xyleminc.com
​​​

HALLINTO

LOGISTIIKKA